שבת במחנה

יום השבת הוא יום שיא במהלך המחנה, בו נוכל להביא לידי ביטוי את הקהילה המשותפת שיצרנו. השבת במחנה היא חוויה חד פעמית ובלתי נשכחת עבור החניכים והצוות. מעבר להנאה ולשלווה שלה, היא משקפת את ערכי המחנה: שותפות המבוססת על כבוד, סובלנות ומרחב משותף.

יום שישי מוקדש להכנות לקראת שבת. מיישרים קו, מדברים על הכל וביחד מבינים מי אנחנו, מאיפה באנו ומה חשוב לנו בסופשבוע: יום מנוחה, יום חופש, יום קדוש, יום משפחתי, יום של אוכל, של טיולים, של מסורת- כל חניך משתף את הקבוצה בשבת האישית שלו, במנהגים והמסורות שנהוגים אצלו בבית, והקבוצה זוכה להכיר, לשאול שאלות ולהחליט יחד איך מכבדים כל אחד ואחת במרחב המשותף ובמסגרת קהילת המחנה.

הפעילויות מובילות את החניכים לקיים תיאום ציפיות לקראת השבת המשותפת. בתהליך ייחודי שפיתחנו עבור המחנה, החניכים דנים בסוגיות השונות הנובעות מהשבת ושותפים בקביעת אופי ההתנהלות במהלך סוף השבוע במרחבים המשותפים במחנה. הדיון מתנהל בעזרת הליווי וההדרכה של הצוות ובאופן שמכבד את הזהויות השונות המרכיבות את קהילת המחנה. בסיומו יש זמן להכנות של ממש וליצירת מרחב מיוחד, חגיגי, מאפשר ונעים לכולם.

לקראת שבת המחנה לובש חג ומתכנס לקבלת שבת קהילתית שבה כולם לוקחים חלק! באוירה חגיגית, מורידים הילוך ומעלים יחד מופע קהילתי של שירים, ריקודים והצגות לכבוד שבת. משם ממשיכים להדלקת נרות וקבלת שבת מסורתית עם שירים ומזמורים, בהובלתם של חניכי המחנה ובשיתוף של כולם כקהילה אחת משותפת.

אחר כך ממשיכים לארוחת ערב חגיגית. וכך ביחד חניכי המחנה אורגים ברגישות ופתיחות יום מעט שונה משאר ימות השבוע, עם הרבה זמן לבלות יחד, להנות אחד מהשניה, לבחור ולהבין "מה חשוב לי ביום השבת?" אם לצאת לטיול, לקרוא בתורה, לקרוא חדשות, לשחות בבריכה, לישון, לשמוע מוזיקה, לזרוק סוכריות בתפילה… ובעיקר לחגוג את הזמן הקסום המממש את חזון החיים המשותפים!